17 Ocak 2010 Pazar

2M

Ménalque takıntımın doruklarındayım. Önemli olan aşağıya nasıl varacağım. Sakin sakin, bildiğim güvenli yöntemleri kullanarak mı yoksa kendimi tepeden bodoslama aşağıya bırakarak mı?

"Bugün de arkasında duramayacağım hiçbir şey yapmadım." 
Her günüm böyle özetlensin, gerekirse hayatım monoton olsun. Ne de olsa monotonluk benim gibilerin derdi değil, onların derdi.

3 yorum:

 1. Başka bir platformda aldığım yazılı bir eleştiri vesilesiyle kendi yazıma yorum yapıyorum.

  "sevmedim bunu ya ne bu böyle benim değil onların derdi lafları onlar kim sen de onlardansın belki ,yani en azından kendini bu akıntıya bırakırsan sende onlardan olmuş olursun"

  Bu yorum üzerine buradan genel bir belirtme yapmak isityorum: Bir ötekileştirme yapmadan, kimlik bulabilmek çok zor geliyor bana. Birilerini ötekileştireceğim ki, safım belli olsun. "Benim gibiler" ve "onlar"dan kasıt da aslında özümsediklerim ve ötekileştirdiklerimdir.

  YanıtlaSil
 2. Eski dostmuş21 Ocak 2010 19:20

  Yaptıklarının arkasında duruyormuş. Kimmiş bu acaba? Neyin arkasında durup neyin durmaması gerektiğini bilen biri olduğu nereden çıkmış? Övünecek bir şey arayıp bu kadar düşmüş olmasın?

  Gören de meseleyi bitirdi sanacak. Bırakınız.

  YanıtlaSil
 3. İlk cümleyi kaçırmış olabilir misin acaba?

  "Ménalque takıntımın doruklarındayım. Önemli olan aşağıya nasıl varacağım. Sakin sakin, bildiğim güvenli yöntemleri kullanarak mı yoksa kendimi tepeden bodoslama aşağıya bırakarak mı?"

  Ménalque'ı kısaca tekrardan tanıtayım: O kendi hakkında "şöyleyim böyleyim" demektense duruşuyla bir şeyleri anlatmaya çalışıyor. Ben de Ménalque gibi olabilecek miyim acaba diye sorguluyorum kendimi o yazıda. Aşmışlık, bitirmişlik falan olmaması bir yana, "acaba aşağıya nasıl ineceğim?" diye sorguluyorum kendimi. Meseleyi bitirirsem şayet bir gün, meseleyi bitirdim bile demiyor olacağım Onur.

  YanıtlaSil

Web Statistics